ΝΑ και αν γραφτείς, ΝΑ και αν δεν γραφτείς. Έλα πλάκα κάνω.
Χάσε την ώρα σου στο στρουμφομπλόγκ ελεύθερα...

ΦόρουμΦόρουμ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Image and video hosting by TinyPic"" />" />

Μοιραστείτε | 

Π.Α.ΜΕ - Μπάχαλοι=1-0

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pounentis
Στρουμφοκοινωνικός
Στρουμφοκοινωνικός

Αριθμός μηνυμάτων : 572

ΔημοσίευσηΘέμα: Π.Α.ΜΕ - Μπάχαλοι=1-0   Πεμ Οκτ 20, 2011 2:01 am

Καθως πήγαινα κατα τις 11.30-12 σήμερα ωραία και καλά στον παπασωτηρίου απεναντι απο το πανεπιστημιο να παρω ενα βιβλιο, περνάω πανω την ερμού και βγαίνω στην πλατεία συντάγματος. Της πουτάνας γινότανε. Ούτε που είχα ακούσει οτι είχε συγκέντρωση. Βγάζω τα ακουστικά απο τ'αυτιά και ακούω μια χαβρα ιουδαίων. Πέρναγε λοιπόν μπροστά απο την αρχή της ερμού (πως τον λένε αυτο το δρόμο) η πορεία του πάμε. Σε κάποια φάση ενας απο την πορεία κοιτάει προς το μέρος μου και λέει "παρτους, πάρτους, μήτσο έρχονται. ΡΕΕΕΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ". Ψαρωσα εντελώς, λεω αν δείχνει εμένα αντε να πείσεις ολους αυτούς με τα ματσούκια οτι δεν είσαι ελέφαντας. Κοιτάω πίσω μου και τι να δω. Εβγαινε απο την ερμού ενα τσούρμο απο καμια δεκαπενταρια απο αυτούς τους μικροτσούτσουνους μπάτσους που μπαίνουν στις πορείες με τα πολιτικά για προβοκατσιες. Όλοι φορούσαν μαυρες φόρμες γυμναστικής, μπουφάν με κουκούλα (απαραίτητα) και ενα hands free εβγαινε απο το γιακά και έμπαινε στ'αυτί. Μα όλοι όμως. Οι πιο μικροτσούτσουνοι απο τους μικροτσούτσουνους είχαν και μπουφάν μηχανής με τα κοκάλινα απο μέσα και κράνος στο χέρι. Κατα τ'άλλα αξύριστοι, απλυτοι... κανονικοί δηλαδη.

Πλησιάζουνε στα μπλόκ και πάνε να μπουνε στην πορεία. Σκάνε κατι τυποι με πιο μεγάλα ματσούκια απο το παμε που ακούσανε τον μπάρμπα να φωνάζει το μήτσο και μπαίνουνε μπροστά. "ΡΕΕΕ ΠΟΥ ΠΑΤΕ φωνάζουνε ΟΞΩ ΑΠΟ ΔΩ". Οι μικροτσούτσουνοι στέκουν στην άκρη της πορείας και είναι στο μπαίνω-δε μπαίνω. Εν τω μεταξύ είδα έναν απο αυτούς με κράνος και μπουφάν, να φαίνετε ο τρόμος στο βλέμα του. Το κακόμοιρο το πιτσιρίκι έβλεπε τους οικοδόμους του παμε και είχαν χεστεί τα βρακιά του. Ενας απο αυτούς που λέτε λέει στους άλλους, "ΡΕ ΠΑΜΕ ΡΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ, ΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΟΡΕΙΑ?" και καλά να ξεκαρφωθεί οτι τάχα θέλανε να περάσουνε. Κόβονται τα μπλοκ στη μέση και οι νταγλαράδες με τα ματσούκια φωνάζουνε "Αντε γρήγορα, τελειώνετε". Οι μικροτσούτσουνοι περνάνε με το κεφάλι κατεβασμένο στην άλλη άκρη υπο την απειλή καδρονιού, και τα μπλόκ ξανακλείνουν. Αυτός που είπε παμε ρε απέναντι γυρνάει να την πεί σε κάποιους απο την πορεία, και καλά οτι δεν μπορείτε να με κατηγορείτε έτσι, δεν είναι σωστό, αλλα σε 5 δευτερόλεπτα εχει κάνει και αυτός τουμπεκί. Φαίνετε αυτός την είχε λίγο πιο μεγάλη δηλαδή γυρω στους 8 πόντους.

Φευγω, πάω στο βιβλιοπωλείο, το βρίσκω κλειστό και πάω για το σπίτι. Τι μαθαίνω μετά? Όταν το παμε έφυγε αρχίσαν επεισόδια. Λέει:
Τουλάχιστον έξι τραυματίες πολίτες μεταφέρθηκαν σε νοσοκομεία. Στους 38 ανέρχεται ο αριθμός των τραυματιών αστυνομικών. Σημαντικές φθορές προκλήθηκαν σε καταστήματα στο κέντρο, ενώ το φυλάκιο τον ευζώνων στον περίβολο της Βουλής παραδόθηκε στις φλόγες. Η Αστυνομία προχώρησε σε πέντε συλλήψεις και 28 προσαγωγές.

Το φάγανε οι μπάχαλοι. Και δε νομίζω να προκάλεσε κανένας μπάχαλος. Μόλις η περιφρούρηση έφυγε οι μάγκες με τα πολιτικά πιάσανε δουλειά. Κάψανε λεει το φυλάκιο του ευζωνα, πετάξανε ενα κάρο μολότοφ, τις πουτάνας έγινε. Και ποιος την πλήρωσε? Η υπόθεση βρώμαγε φακα και ήταν ποιος θα τσιμπίσει το τυράκι. Παμε - μπάχαλοι=1-0.

Μου κάνει εντυπωση όμως το γεγονός οτι όσο οι τυποι που κρατάνε ένα μαδερι ΝΑ με ένα σημαιάκι του παμε στην άκρη, τάχα σημαία, η κωλοτρυπίδα της γενικής διεύθυνσης αστυνομίας ανοιγοκλείνει ρυθμικά. Χέζονται πάνω τους να κάνουν μαλακία με κανονικό ντου. Πότε θα μάθεί ο μπάχαλος να μην είναι θύμα ρε πούστη μου, πότε θα μάθει οτι χωρις οργάνωση θα καρκινιάζει απο τα χημικά και θα τρέχει με διάσειση στο νοσοκομείο. Ειλικρινά τσάμπα τα παλικάρια.

ΥΓ. Πιστευετε εσείς οτι υπήρξαν 6 τραυματίες πολίτες και 38 τραυματίες αστυνόμοι? ΝΑΑΑΑ μαλάκες κωλόμπατσοι που θα υποτιμίσετε τη νοημοσύνη μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Π.Α.ΜΕ - Μπάχαλοι=1-0
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Ότι να ναι-
Μετάβαση σε: